Lista uczniów przyjętych do klasy pierwszej znajduje się w sekretariacie szkoły.
W związku ze zmieniającą się liczbą uczniów ostateczny podział na klasy nastąpi w dniu 30 sierpnia o godzinie 17:00.

„Stacja meteo” - ciekawy przyrząd dydaktyczny. •PDF• •Drukuj• •Email•
•Wpisany przez Administrator•   
••wtorek•, 24 •czerwca• 2014 20:08•

 

Uczniowie naszej szkoły mogą się cieszyć z otrzymanego w ramach projektu Wiedza i umiejętności kluczem do lepszej przyszłości uczniów i uczennic szkół w gminie Janów Lubelski przyrządu dydaktycznego o nazwie „Stacja meteo stacjonarna z oprzyrządowaniem zewnętrznym”. Ten wspaniały przyrząd dydaktyczny wyposażony jest w poletko pomiarowe na terenie którego są zainstalowane przyrządy meteorologiczne badające różne parametry pogodowe takie jak: kierunek i prędkość wiatru, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne, względną wilgotność powietrza itp.
Otrzymanie tej pomocy dydaktycznej stanowi dla uczniów „ mini ogródek meteorologiczny”


Wykorzystanie na zajęciach różnych przyrządów meteorologicznych i min. w/w przyrządu, umożliwiło uczniom dokonywanie samodzielnych obserwacji i pomiarów pogodowych a tym samym wyzwoliło w nich ciekawość poznawczą.
Wiatromierz ręczny posłużył uczniom do obserwacji siły wiatru w różnych miejscach, np. za drzewami, budynkami czy też na otwartym terenie.
Barometr- higrometr- termometr- przydał się do pomiaru i odczytania ciśnienia atmosferycznego, temperatury powietrza i wilgotności w różnych badanych miejscach.
Termohigrometr - pozwolił dokonać pomiaru temperatury i wilgotności względem powietrza.
Pirometr- umożliwił zbadanie temperatury wysyłanej przez obiekty bez ich dotyku.
Za pomocą termometru gruntowego uczniowie mogli określić temperaturę gruntu na rożnych głębokościach pod powierzchnią ziemi.
To dzięki pomocom dydaktycznym, jakie otrzymała nasza szkoła do pracowni przyrodniczych, nasi uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi badacze, odkrywcy tajemnic przyrody, mogli rozwijać zainteresowania i kompetencje kluczowe. Przez to zajęcia stały się dla uczniów atrakcyjniejsze.  

Nauczyciele  przyrody


•Poprawiony: ••środa•, 09 •lipca• 2014 21:48••