Lista uczniów przyjętych do klasy pierwszej znajduje się w sekretariacie szkoły.
W związku ze zmieniającą się liczbą uczniów ostateczny podział na klasy nastąpi w dniu 30 sierpnia o godzinie 17:00.

DNI PROFILAKTYKI W NASZEJ SZKOLE •PDF• •Drukuj• •Email•
•Wpisany przez Administrator•   
••czwartek•, 04 •września• 2014 15:13•

Od wielu lat tradycją naszej szkoły jest organizowanie Dni Profilaktyki (dawniej nazywaliśmy je Dniami Przeciw Agresji). W bieżącym roku tematem przewodnim było bezpieczeństwo w sieci i rozsądne korzystanie ze współczesnych mediów.

W ramach Dni Profilaktyki uczniowie brali udział w następujących działaniach:

 

-2 czerwca 2014 roku, z racji obchodów Dnia Dziecka, uczniowie kilku klas odwiedzili Powiatową Komendę Policji w Janowie Lubelskim, gdzie zapoznali się z pracą policjantów, zwiedzili budynek Policji i rozmawiali na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.

 

 

-3 i 5 czerwca 2014 r. uczniowie klas I-VI uczestniczyli w spotkaniu z panią policjant

mł. asp. Faustyną Łazur z Powiatowej Komendy Policji w Janowie Lubelskim, która zaprezentowała film edukacyjny „Przygoda Lee i Kim. Zwierzaki w sieci” oraz przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego korzystania ze współczesnych mediów. Tematyka spotkania była bardzo interesująca dla uczniów, którzy zadawali pani policjant wiele pytań. Podczas spotkania z uczniami klas VI omówione zostały także aspekty prawnej odpowiedzialności nieletnich.

-Chętni uczniowie brali udział w konkursach: „Hop na narty”oraz „Mój czas” w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Wpłynęło ponad 100 prac; które zostaną przesłane do biura konkursu. Wyniki poznamy na początku nowego roku szkolnego.

-Dzieci w świetlicy szkolnej kolorowały ilustracje „Sieciakowa porada” ze strony internetowej www.sieciaki.pl.

- Podsumowaniem Dni Profilaktyki było zaprezentowanie przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia” przygotowanego przez uczniów klasy V b pod kierunkiem

p. Reginy Bratkowskiej, w którym w sposób humorystyczny przestrzegano przed zagrożeniami wynikającymi z nierozsądnego korzystania z internetu.

Mamy nadzieję, że podjęte działania uświadomiły wszystkim, w jaki sposób mogą być bezpieczni w świecie smsów, komunikatorów i portali społecznościowych.

Pedagog szkolny

•Poprawiony: ••czwartek•, 04 •września• 2014 15:14••