Lista uczniów przyjętych do klasy pierwszej znajduje się w sekretariacie szkoły.
W związku ze zmieniającą się liczbą uczniów ostateczny podział na klasy nastąpi w dniu 30 sierpnia o godzinie 17:00.

DZIEŃ PROMOCJI TALENTÓW •PDF• •Drukuj• •Email•
•Wpisany przez Administrator•   
••piątek•, 10 •czerwca• 2016 08:10•

 

 

Dnia 10 maja 2016r. odbył się w naszej szkole Dzień Promocji Talentów dla klas IV-VI, a 8 czerwca dla klas I-III.

Działania podjęte w ramach Dnia Promocji Talentów dla klas IV-VI przebiegały pod hasłem „Poznaj swój kraj zdrowy i kolorowy”, co jest związane z realizowanym  w naszej szkole od marca do listopada b.r. gminnym programem profilaktycznym w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii wśród dzieci i młodzieży. W ramach zajęć prowadzonych przez nauczycieli uczniowie poznają różne regiony Polski, ich tradycje, kulturę, legendy z nimi związane, zabytki, miejsca warte odwiedzenia, kuchnię regionalną.
W Dniu Promocji Talentów, uczniowie klas IV – VI przygotowali na łączniku szkoły pod kierunkiem p. J. Kulpy wystawę prac, na której mogliśmy obejrzeć rysunki strojów ludowych z różnych regionów Polski, makiety dawnych osad i zamków polskich, albumy poświęcone historycznym krainom, zabytkom oraz albumy zachęcające do zwiedzenia naszego miasta i regionu. Uczniowie klasy 4b z pomocą p. J. Flis i p. K. Orzeł przygotowali 9 stoisk,  na których prezentowali opracowane przez siebie albumy z potrawami regionalnymi, ulotki z przepisami na niektóre z opisanych potraw oraz po jednej potrawie przygotowanej we współpracy z Rodzicami. Można było podziwiać , a następnie spróbować potraw z różnych stron Polski: pieroga gryczanego, babki ziemniaczanej, racuchów, buchty, żuru, babki grysikowej, piernika toruńskiego, pyz śląskich i proziaków.

Redaktorzy szkolnego radia „Supełek” wyemitowali przez radiowęzeł audycję pt. „Przemocy mówimy stanowczo NIE” oraz wywiesili na łączniku plakaty na temat „Szkoła bez przemocy”.  W przygotowaniu audycji i plakatów pomagały im panie  I. Krzos i J. Kałamajka – Krzosek.

W hali sportowej uczniowie klas IV – VI przedstawili przygotowany pod kierunkiem p. J. Kulpy, p. A. Trytek i p. B. Gałus program artystyczny, w czasie którego zabrali nas w podróż autostopem po Polsce. Wyprawa zaczęła się od gór, przez Kraków, Śląsk, Mazowsze, Warszawę, Wielkopolskę, Toruń aż po Pomorze. Na koniec wróciliśmy w nasze rodzinne strony. Po drodze usłyszeliśmy  wiele ciekawych informacji na temat przedstawianych miejsc i słynnych Polaków z nimi związanych. Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego pod kierunkiem p. A. Serafin i p. E. Kulpy przedstawili w języku angielskim najciekawsze zabytki Krakowa, reklamując je turystom z Anglii. Uczniowie klasy IV d pod opieką p. B. Kapicy przygotowali „Legendę o stópce Królowej Jadwigi”, w której ukazali sylwetkę Świętej – patronki jednej z naszych janowskich parafii. Na Śląsku dowiedzieliśmy się z opowiedzianej przez Nikolę Wojtan z kl. IV b legendy, skąd wziął się węgiel. Na Mazowszu wysłuchaliśmy Walca a-moll F. Chopina w wykonaniu ucznia kl. VI e, Artura Ruszewskiego. W Wielkopolsce spotkaliśmy księcia Mieszka, który przypomniał nam o obchodzonej w tym roku 1050 rocznicy Chrztu Polski. Następnie w Toruniu obejrzeliśmy „Legendę o toruńskich piernikach” przygotowaną przez uczniów klas Vc i Ve pod kierunkiem p. A. Sydor – Burdy. Próbowaliśmy pyszne pierniki, które wraz z mamami upiekły uczennice z klas IV e, VI e i VI b. Dziewczęta w barwnych  strojach ludowych częstowały własnymi  wypiekami, a podczas degustacji ucz. kl. Vc, Izabela Ciupak, wykonała piosenkę o piernikowych sercach.  Wysłuchaliśmy również wiersza o Mikołaju Koperniku w wykonaniu uczniów kl. IV a, którzy przygotowywali się pod kierunkiem p. R. Bratkowskiej.

W górach nie mogło zabraknąć piosenki „Hej, bystra woda”, a w Warszawie piosenki Kapeli Czerniakowskiej, które zaprezentował zespół „Kleszcze” pod opieką p. J. Dubiela. Nad morzem szanty zaśpiewał nam chór szkolny. W jego wykonaniu usłyszeliśmy również utwór „Ach, Lubelskie”. Chórowi akompaniował p. A. Wiechnik. Należy dodać, że autorką czterech zwrotek piosenki o naszej małej ojczyźnie jest p. E. Bucior.

Podczas całej podróży towarzyszyły nam slajdy prezentacji multimedialnej, na której była widoczna mapa Polski z trasą wyprawy oraz przedstawione były miejsca, postacie i krajobrazy, o których była mowa w programie. Z miejsca na miejsce przenosiliśmy się wraz z uczniami kl. VI a i VI c pojazdem przygotowanym wg projektu p. S. Wójcik w rytm piosenki  „Autostop” śpiewanej przez Natalię Szarek z kl. VI c.

Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. wiceburmistrz Janowa Lubelskiego Cz.  Krzysztoń , p. dyrektor Zespołu Szkół w Białej J. Nieścior i rodzice uczniów. Zaprezentowany program bardzo się podobał. Świadczyły o tym gromkie brawa, którymi widzowie nagrodzili wykonawców na jego zakończenie.

Mamy wielu utalentowanych uczniów, a taka impreza jest dobrą okazją do zaprezentowania ich mocnych stron i zdolności. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy pomogli swoim podopiecznym w przygotowaniu prezentacji.


8 czerwca odbył się Dzień Promocji Talentów dla uczniów klas I-III, podczas którego mogli oni zaprezentować swoje uzdolnienia wokalne, recytatorskie, taneczne oraz sportowe.

Na początku imprezy - po podaniu informacji o organizacjach szkolnych skupiających najzdolniejszych uczniów naszej szkoły: „Szkolny Klub Młodych Talentów”, w skład którego wchodzą uczniowie klas IV-VI oraz „Klub Sówki-Mądrej Główki” – dla uczniów klas I-III, nastąpiło włączenie nowych uczniów do „Klubu Sówki - Mądrej Główki”. W tym roku są to uczniowie:

Natalia Nalepa, kl. III c – wyróżnienie w konkursie Kangur matematyczny

Oliwia Bartoszek, kl. II e – wyróżnienie w konkursie Kangur matematyczny

Hanna Habit, kl.  I d – wyróżnienie w wojewódzkim konkursie recytatorskim

Mariusz Kuśmierczyk, kl.  I c  – wyróżnienie w wojewódzkim konkursie recytatorskim

Milena Jonak, kl.  II b – laureatka ogólnopolskiego konkursu "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy i pogratulowała im sukcesów.

Następną część imprezy prowadziła Marcelina Szczurowska, uczennica kl. IIIb.

Na początek zaprezentowali swoje zdolności uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia w wojewódzkim konkursie recytatorskim. Następnie odbyły się występy innych zdolnych i utalentowanych wokalnie uczniów klas I-III. Rozpoczęli je najmłodsi uczniowie naszej szkoły - sześcioletni pierwszoklasiści. Igor Żeleziński, Wiktoria Litka i Paulina Abram z klasy Ig, Zofia Sosnówka z klasy kl. I „a”, a zakończyła Marcelina Szczurowska, uczennica klasy IIIb.

Po prezentacji zdolności wokalnych nadszedł czas na prezentację zdolności tanecznych. Wszystkich zachwyciły tańce towarzyskie: walc wiedeński, samba, rumba oraz cha-cha, w wykonaniu Łucji Sulowskiej z klasy III „c” i Pawła Robaka z klasy III „a” Uczniowie ci uczęszczają na zajęcia tańca towarzyskiego do Janowskiego Ośrodka Kultury i tam pod kierunkiem instruktora tańca uczą się kroków i figur różnych tańców towarzyskich, między innymi tych zaprezentowanych podczas Dnia Promocji Talentów.

Po występach tanecznych przenieśliśmy się w świat sportu. Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, a więc jeżeli chcemy być zdrowi, musimy dużo się gimnastykować, uprawiać różne dyscypliny sportowe. Co prawda najmłodsi uczniowie naszej szkoły nie uczęszczają na pozalekcyjne zajęcia sportowe, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego, ale mogą uczęszczać na inne zajęcia, które odbywają się po południu. Są one prowadzone przez instruktorów sportowych. Jednymi z takich zajęć są zajęcia karate, na których dzieci uczą się technik tej wschodniej sztuki walki. Podczas Dnia Promocji Talentów kilka ciosów i bloków karate mieli okazję zaprezentować uczniowie klasy IIIb: Wiktor Widz i Emil Kufera

Na koniec imprezy odbył się pokaz mody sportowej, w którym brali udział uczniowie klasy Ig i If oraz pokaz mody letniej zaprezentowany przez uczniów klasy If.

Jak przekonaliśmy się, wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły jest bardzo wiele uzdolnionych dziewczynek i chłopców. Wszystkim im życzymy wielu sukcesów. Gratulujemy Marcelinie Szczurowskiej, która bardzo dobrze sprawdziła się w roli prowadzącej imprezę.

 

Opiekunki Szkolnego Kręgu Młodych Talentów

•Poprawiony: ••niedziela•, 12 •czerwca• 2016 08:42••